25.03.2012,  22:08:01 | 0 comentarii | 860 vizualizari
Din nou scoruri astronomice în Liga Kapital TV

Liga Kapital TV continuă să ne ofere meciuri cu foarte multe goluri şi faze spectaculoase.

Recital de goluri
Fortis – Sportul Aeroport 15-6
(Rache 5, Csoltko 3, Bâtcu Marius 4, Batcu Mihai 2, Bican – Vardarie 3, Rangu 2, Gonciulea)
Fortis: Gheorghescu, Bâtcu Mihai, Bican, Rache, Morar, Batcu Marius, Csoltko.
Sportul: Gondac, Gonciulea Mihai, Varadie, Rangu, Tomescu, Obean,
Gonciulea Andrei
Omul meciului: Rache Marius (Fortis)
Fortis spulberă cu 15-6 pe Sportul Aeroport, dovedind că locul pe care îl ocupă în clasament este prea jos faţă de posibilităţile echipei, care anul trecut a terminat campionatul pe locul 3. De partea cealaltă, Sportul încă speră la locul 12 care i-ar
permite să joace în play-off.
Seringa Petrila  – Tineretul Petrila 3-6
(Velici 3 - Staicu, Mălescu 2, Codrea autogol, Puian, Corbei)
Seringa: Codrea Ghe., Buium, Leca, Velici, Codrea C, Birlea
Tineretul: Balasz, Staicu, Corbei, Lazar, Malescu, Puian, Roland, Olteanu
Omul meciului: Codrea Ghe. (Seringa)
Seringa nu a reuşit să facă faţă Tineretului.
Deşi după primele 5 minute conducea prin golul lui Velici şi spera la o victorie, Seringa nu a putut ţine piept echipei Tineretul decât în prima repriză (2-2). Apoi după o sumedenie de bare şi parade senzaţionale ale lui Codrea scorul a luat proporţii (6-2), iar spre final, Velici a mai redus din handicap finalizându-şi hat-trickul. Tineretul mai strânge 3 puncte consolidându-şi poziţia a 5-a, iar Seringa la fel ca şi Sportul aşteaptă meciurile următoare pentru a strânge punctele necesare pentru play-off.

Surpriză de surpriză!!!!
Sensation Team – Surpriza Etapei 2-7
(Rujoi 2 – Frigescu F. 2, Driu 2, Iakab autogol, Alexandrescu, Cioară)
Sensation Team: Cîrciumaru, Buta, Rujoi, Stanci, Frigescu M., Tomuţa, Semzaconi, Iakab
Surpriza Etapei: Katona, Frigescu F., Lungu, Cioară, Alexandrescu, Androne, Driu
Omul meciului: Driu Iulian (Surpriza)
Echipa Surpriza Etapei i-a făcut K.O. pe cei de la Sensation, care deja de la încălzire se credeau învingători, dar după fluierul de start lucrurile s-au schimbat şi, după două şuturi ale lui Flavius Frigescu, Surpriza deja conducea cu 2-0. Sensation s-a trezit şi a redus din diferenţă prin Rujoi. Dar până la pauză două erori în defensivă au făcut ca scorul să arate 4-1 pentru Surpriza. Şi după pauză tot Surpriza a fost mai bună, mai punctând de 2 ori prin Driu şi o dată prin Cioară, iar la Sensation doar Rujoi şi-a făcut treaba înscriind încă o dată. 7-2 este un scor corect.

Căsuţa Albastră – Minerul Vulcan 3-0 Ripensia – Jandarmeria 3-0
Căsuţa Albastră – Minerul Vulcan,
Ripensia – Jandarmeria sunt meciuri care nu s-au disputat deoarece Minerul Vulcan si Jandarmeria s-au retras, din competiţie, iar toate echipele care vor urma să joace cu acestea vor câştiga cu 3-0.