28.05.2009,  10:30:43 | 0 comentarii | 313 vizualizari
Fotbal, Liga a V-a Hunedoara - zona V. Streiului Derby sub Retezat
de Genu TUȚU
l Streiul Baru (antr. Marius Buzduga)
a învins greu, revenind de la 0-1, pe Sargeţia Br. Română, prin golurile reuşite de Jian (min. 68) şi Pocanschi (min. 78)
l Scoruri mari la Păclişa, Boşorod şi Ghelari, meciuri în care gazdele şi-au umilit adversarii l Mãgura Pui ºi Narcisa Sãlaºu de Sus merg „cap la cap” în lupte pentru locul 1.

Narcisa Sălaş - Măgura Pui 4-2 (2-2)
Şase goluri şi un meci frumos
Peste 200 de spectatori au „înconjurat” terenul de joc de la poalele Retezatului, bucurându-se de un spectacol realmente încântător, evident, la nivelul acesta de fotbal, dar nu de puţine ori, cu faze mult peste nivelul Ligii a III-a!
Ambiţia gazdelor de a atinge ţinta, locul 1, a fost temperată în prima repriză de tehnica lui Fl. Stoica şi aplombul lui Pilea, echipa de la Pui egalând în două rânduri.
Dar apetitul de gol a atacantului gazdă Al. Antal, plus moleşeala oaspeţilor după pauză, a dus în final la o victorie categorică a gazdelor, ultimul gol, cel al lui Bâhu, fiind unul de generic TV.
Narcisa Sălaş aduce o victorie şi o bucurie suporterilor şi sponsorilor locali tocmai de ziua comunei lor.