06.11.2011, 12:14:14 | 0 comentarii | 457 vizualizari
La acest sfârşit de săptămână când suntem, din nou, chemaţi la urne / Sute de poliţişti hunedoreni vor fi la datorie
![]() Articole de acelasi autor
de Ziarul Vaii Jiului
În vederea desfăşurării în condiţii de legalitate a procesului de vot pentru Parlamentul European, din data de 7 iunie a.c., peste 500 de poliţişti vor asigura, alături de celelalte structuri ale M.A.I., paza efectivă a secţiilor de votare din judeţul Hunedoara. În atribuţiile poliţiştilor intră, pe lângă paza - începând din data de 06.06.2009 - a 260 de secţii de votare şi primării, asigurarea liniştii şi a ordinii publice pe o rază de 500 metri în zona secţiilor de vot. După încetarea procesului de vot, poliţiştii vor însoţi persoanele autorizate să transporte documentele la sediul Biroului Electoral Judeţean Hunedoara. Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Hunedoara a constituit rezerve de intervenţie şi echipe de cercetare la faţa locului pregătite să intervină în cazul în care va fi necesar. Poliţiştii hunedoreni asigură buna desfăşurare a procesului de vot în aproape jumătate din totalul circumscripţiilor de vot, majoritatea fiind situate în zone izolate şi greu accesibile din mediul rural. Comentarii articol (0 )Nu exista niciun comentariu.
Adauga comentariu
Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.
Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre. Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul |