14.04.2016,  21:13:55 | 0 comentarii | 786 vizualizari GALERIE:     FOTO
La Vulcan / „Săptămâna altfel” se lasă şi cu un campionat de handbal
de Gheorghe OLTEANU
Săptămâna viitoare, timp de două zile secţia de handbal a Clubului Sporti Vulcan, în colaborare cu Primăria Vulcan şi Asociaţia Judeţeană de Handbal, organizează ediţia a II-a a „Cupei municipiului Vulcan” handbal feminin, categoriile de vârstă junioare V, IV şI III.

Prin grija
domnului Alexandru Trestian, preşedintele secţiei, ZVJ a intrat în posesia programului competiţiei şi a listei cu echipele participante. Acestea din urmă sunt: junioare V – CS Vulcan, CSŞ Hunedoara, CSŞ Petroşani; junioare IV: CS Vulcan, CSO Cugir, Frontierea Curtici, Victoria Nădlac; junioare III: CS Vulcan, CSO Cugir, Frontiera Curtici, Victoria Nădlac. Durata de joc a meciurilor pentru junioare V este de două reprize a câte 15 minute, iar pentru junioarele IV şi III de două reprize a câte 20 de minute. Ca arbitri au fost invitaţi Vasile Argint (arbitru la masă) şi Cristian Kuszai, împreună cu Schneider Francisc, arbitri la centru. Meciurile se vor desfăşura pe terenul de sport al Şcolii Gimnaziale nr.5, dar, dacă vremea nu va fi favorabilă, turneul are loc în sala de sport din Cocoşvar.

Meciurile
sunt programate în zilele de luni 18, şi marţi, 19 aprilie, începând cu ora 10:00. Cu ajutorul unor sponsori, cum sunt Primăria Vulcan, Hotel Ţugu, domnul Vasile Holban şI familia Alina Pricope, domnul Alexandru Trestian a pregătit deja trofeele (vezi poza) care le vor fi înmânate echipelor învingătoare.