19.06.2017,  20:08:54 | 0 comentarii | 2074 vizualizari
Mamă şi fiică / La aceeaşi competiţie

Locuri fruntaşe pentru sportivii din Vale, legitimaţi la CSM Viitorul Lupeni, care au luat parte la maratonul Retezat Skyrace.

Georgeta Manolache a participat la cursa de la Custura de 28 de km, unde a obţinut al III-lea, la categorie şi locul 12 la Open.
Crina Buzgan s-a situat pe locul 2 atât la categorie cât şi la open, iar Codrea Silip s-a clasat pe locul 20 în clasamentul general.
Alexandra Popescu a participat la cursa de la Valea Marii, unde s-a situat pe locul 2, după 7 km parcurşi, iar la cursa copiilor a obţinut primul loc.
Georgeta Manolache a participat la competiţie alături de fiica sa Adriana, care a concurat la Valea Marii.
„Sunt din nou fericită pentru că după un concurs greu, Retezat Skyrace, împart rodul muncii cu familia, fiica-mea Adriana Simionescu a participat la cursa Valea Marii, obţinând un loc cinci la Open Feminin din 108 concurente. M-a surprins şi sunt extrem de fericită ca la Timişoara unde şi-a adus aportul la câştigarea locului 1 la ştafetă”, a declarat Georgeta Manolache. Următorul concurs la care Georgeta Manolache şi Codrea Silip vor participa va fi la Ceahlăul, Bate Toaca în Ceahlău, un maraton de 45 de km.