01.03.2018, 19:30:02 | 1 comentariu | 5041 vizualizari
Timpul coace dosarele. / DNA Alba Iulia – măsuri asiguratorii pentru finanţările ILEgale de la bugetul Vulcanului
![]() Articole de acelasi autor
de Ziarul Vaii Jiului
Un zvon vuiește în tot Vulcanul începând de ieri. După amploarea pe care a luat-o, ar fi posibil ca ceea ce se vorbește în oraș să fie adevărat. Am încercat să aflu confirmarea sau infirmarea a ceea ce se vorbește, dar la numărul de telefon apelat îmi recita un robot „Momentan, clientul…”. Aud atât de des fraza cu „a venit DNA”, dar DNA vine atât de rar, încât nu mai cred din prima. Ieri, colegul Olteanu a fost primul care m-a informat că e iureș mare. Și că, pe bunurile și conturile unor aleși, foști aleși și funcționari vulcăneni, și nu numai, s-ar fi dispus măsuri asiguratorii. Apoi, din discuțiile confidențiale cu diverse persoane, fie implicate, fie doar bine informate, am aflat cum stă treaba. E adevărat! Comentarii articol (1 )
#1
![]()
De cativa ani , tot comentez si am tooott repetat , cum ca slugile , aliatii , asociatii in vederea savarsirii de astfel de fapte , care l-au sprijinit , sant mult mai vinovati , decat faptuitorul si ca , ar trebui ,pedepsiti ,mult mai rau , decat el .... El " saracu e bolnav " ....dar aia care l-au ajutat ?Nu am auzit , sa rupa usile ,pe la psiho-pupu , ca sa aiba o acoperire , asa ca el . El singur , nu facea , nici cat o ceapa degerata , dar asociati in grup , in vederea savarsirii de infractiuni ....este PENAL ,cel putin asa zice legea ,pe care , AR TREBUI SA O APLICE ,politistii si procurorii , cand au , sau au avut , dovezi clare , de infractiuni , savarsite , cu premeditare , de astia toti , de ile -galu' asta si de slugile lui .... De fapt , CAT DE LEGALI SANT EI ,toata gasca aia , din moment ce " au fost alesi " cu voturi aranjate si cu un blid de fasole ? Bine no ! SI CU " PRIME " date in ajunul , alegerilor de firma falimentata CU PREMEDITARE , Pregoterm ? CATE prime , s-au mai dat , inainte si DUPA " alegeri " ????Sper sa fie , inchisi , pe viata si confiscat tot ,inclusiv , averile , sotiilor si fiilor si cuscrilor de prin ALTE orase .... puse la adapost , tocmai pt. astfel de cazuri ... gasca asta vesela din administratia Vulcan .... ASTA ERA " PROIECTUL " traseistului ? E plin de proiecte , neterminate ....ASTA SA FIE TERMINAT !
Adauga comentariu
Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.
Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre. Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul |