16.04.2018,  19:33:01 | 0 comentarii | 316 vizualizari
ACS Șirineasa, neînvinsă

În urma succesului din campionat (5-0 cu Șoimii Lipova), fotbaliștii de la ACS Șirineasa continuă să rămână neînvinși. Alături de Petrolul Ploiești, din seria a III-a, sunt singurele echipe neînvinse din acest eșalon fotbalistic.

Petroșenenii s-au distanțat la 12 puncte față de următoarele trei clasate: Școlar Reșița, Național Sebiș și CSM Lugoj. Și jocul rezultatelor este favorabil fotbaliștilor de la ACS Șirineasa. În această rundă au jucat, între ele, în Arad, Sebișul și Reșița, care s-au anihilat reciproc, partida încheindu-se cu un egal favorabil Şirinesei, scor 1-1, cu goluri marcate în repriza a doua. În urma acestui egal, Lugojul a egalat la puncte Reșița și Sebișul, după victoria la limită, de acasă, în fața celor de la CNP Timișoara (locul 13, antepenultimul, cu 20 de puncte), cu scorul de 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat, în repriza a doua, de ex-deveanul Szekely (72). Etapa viitoare, cea de-a XXIII-a, se va juca la sfârșitul acestei săptămâni, atât Cetate, cât și Șirineasa jucând sâmbătă, toate partidele rundei urmând a începe la ora 17:00.