|
.
16.01.2012, 22:29:05 | 0 comentarii | 772 vizualizari
La un pas de victorie, în primul meci oficial
Articole de acelasi autor
de Loredana JUGLEA
Echipa de handbal Cetate Deva a arătat ca o echipă solidă şi a fost la un pas de victorie în primul meci oficial din 2012, disputat în deplasare cu HCM Roman, fiind egalată pe final (26-26), după ce a avut două-trei goluri avantaj. Cele două echipe şi-au împărţit perioadele de dominare, iar arbitrii au greşit mai mult în defavoarea echipei devene.
Antrenorul Ioan Mătăsaru şi finanţatorul Marian Muntean au lăudat determinarea echipei şi s-au declarat nemulţumiţi de arbitraj. „Echipa a muncit mult şi cu suflet şi merita să câştige. Din păcate, arbitrii au judecat cu măsuri diferite, dovadă că noi am avut de două ori mai puţine aruncări de la şapte metri şi dublu de minute de eliminare”, a spus Ioan Mătăsaru. ,,Sunt mulţumit de atitudinea echipei. Nu am putut să ne desprindem la mai mult de trei goluri, din cauza unor decizii ciudate de arbitraj. Nu pot spune că arbitrajul a fost părtinitor, dar cred că atâta pot unii arbitri. Mă bucură revenirea la forma de anul trecut a lui Carmen Cartaş, care a demonstrat că merita mai multe la Campionatul Mondial, nu să fie ţinută doar în tribună”, a afirmat Marian Muntean. Cetate va juca miercuri, de la ora 19:00, acasă, cu campioana Oltchim Rm. Vâlcea.
Comentarii articol (0 )Nu exista niciun comentariu.
Adauga comentariu
Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.
Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre. Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul |



