19.08.2013,  23:46:10 | 0 comentarii | 985 vizualizari
Rugby / Raţiu pe val


de Loredana JUGLEA

Când mulţi se pre­găteau să-l sfătuiască să-şi pună ghetele în cui, rugbis­tul din Petroşani, Cosmin Raţiu, în prezent la Farul Constanţa, revine în prim planul Superligii naţionale. După meci contra Stelei, Raţiu a fost desemnat omul etapei.

Pentru prestaţia sa din teren şi aportul adus echipei, Cosmin Raţiu a fost numit atât omul meciului, cât şi jucătorul etapei respective.
De-a lungul carierei sale, jucătorul din linia a III-a a constănţenilor, Cosmin Raţiu, în vârstă de 34 de ani, a adunat mai multe convocări la echipa naţională, acesta făcând parte din lotul României care a participat la Cupa Mondială din 2011.

Comentarii articol (0 )

Nu exista niciun comentariu.

Adauga comentariu
  Numele tau:


  Comentariul tau:


  C창t fac 7 ori 6  ?  


   DISCLAIMER
   Atentie! Postati pe propria raspundere!
   Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii


Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.




Îți dorești o presă liberă și independentă? Alege să o susții!

Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre.

Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul
Ziarul Vaii Jiului SRL. 
CONT LEI: RO94BTRL02201202K91883XX, 
deschis la Banca Transilvania.

Payments through Paypal




- - -

- - -

- - -

- - -

- - -
- - -
- - -
- - -
- - -








Îți dorești o presă liberă și independentă?
Alege să o susții!
Promovare
Publicitate
Newsletter