09.04.2009,  11:25:00 | 0 comentarii | 439 vizualizari
Nu a fost dat la spate, cum cred unii: Cercetările în dosarul penal cu fraudele financiare de la C.S. Vulcan oferă surprize după surprize


de Gheorghe OLTEANU
Cu toate că se află încă în faza premergătoare începerii urmăririi penale, dosarul cu matrapazlâcurile financiare de la Clubul Sportiv Vulcan a pus binişor pe el. Ofiţerii de la Biroul Fraude l-au îngrăşat corespunzător, astfel că, în iunie, el ar putea fi înaintat la Parchet.
 
Comisarul Toma Mihu, şeful Poliţiei Vulcan, care nu scapă din ochi nicio chestiune referitoare la faptele din dosarul respectiv, spune că ancheta îşi urmează cursul firesc. „Până în momentul de faţă, aflu de la dumnealui, s-au făcut adrese la organele financiar-fiscale, în vederea comunicării datelor privind existenţa sau inexistenţa societăţilor furnizoare de bunuri, conform facturilor existente în contabi­litatea clubului”. Referitor la aceste documente financiar-contabile, comisarul Toma Mihu a precizat că ele au fost ridicate din 2007 la zi. „Se efectuează expertize ale scrisului de mână, pentru identificarea scriptorilor, îmi relatează ofiţerul. În funcţie de aceste rezultate, vor fi făcute propuneri în consecinţă Parchetului de pe lângă Judecătoria Petroşani, în supravegherea căruia se află dosarul”. Am mai reuşit să aflu de la şeful Poliţiei Vulcan că, în afară de toate astea, „au fost audiate persoane din conducerea clubului”. Referitor la data la care dosarul va fi în faza finală, se preconizează ca aceasta să fie luna iunie. Când Poliţia Vulcan îl va putea înainta la Parchet.

Comentarii articol (0 )

Nu exista niciun comentariu.

Adauga comentariu
  Numele tau:


  Comentariul tau:


  C창t fac 7 ori 10  ?  


   DISCLAIMER
   Atentie! Postati pe propria raspundere!
   Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii


Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.




Îți dorești o presă liberă și independentă? Alege să o susții!

Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre.

Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul
Ziarul Vaii Jiului SRL. 
CONT LEI: RO94BTRL02201202K91883XX, 
deschis la Banca Transilvania.

Payments through Paypal




- - -
Bannere şi mesh-uri publicitare - click pentru a comanda online!

_____
Flyere, pliante, broşuri, afişe, cărţi de vizită, mape, formulare...
_____
Cataloage promoţionale 2024
_____
Plăcuţe şi indicatoare pentru case, blocuri, sedii
_____
Rame click - comandă online!
_____
Panou decorativ pentru interior sau exterior – tu alegi designul!
_____
Steaguri publicitare - click pentru a comanda!
_____
Stâlpi pentru delimitare (opritori, de ghidare) - comandă online!






_____
Cataloage promoţionale 2024


Îți dorești o presă liberă și independentă?
Alege să o susții!
_____
Bannere şi mesh-uri publicitare - click pentru a comanda online!
Promovare
Publicitate
Newsletter