|
.
28.07.2014, 23:32:16 | 0 comentarii | 758 vizualizari
Atletism / Record personal
Articole de acelasi autor
de Loredana JUGLEA
Maria Florea, legitimată la SCM Deva şi CS Ghelari, a realizat un nou record personal în proba de 1.500 de metri de la Campionatele Mondiale rezervate juniorilor I ce s-au desfăşurat la Eugene (Oregon), Statele Unite ale Americii, dar a ratat calificarea în finala cursei.
Sportiva, antrenată de Emerson Toma, a ocupat locul 11 în seria a II-a, clasându-se pe locul 19 la general, în cursa pentru medalii alergând doar primele 12 clasate. Într-un top neoficial al alergătoarelor din Europa, atleta din Ghelari ar fi fost pe locul opt. Maria Florea a ocupat locul 11 în seria a II-a a calificărilor dintr-un total de 15 sportive, iar cumulat pe cele două serii de 29 de sportive a fost pe locul 19.
Comentarii articol (0 )Nu exista niciun comentariu.
Adauga comentariu
Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.
Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre. Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul
Pe aceeasi tema
|



