23.10.2009, 14:10:16 | 0 comentarii | 570 vizualizari
Punct de vedere Referitor la declaraţiile făcute de mai multe ori în Ziarul Văii Jiului de către primarul Păducel, consilierii PSD Petrila fac următoarele precizări
Articole de acelasi autor
de Ziarul Vaii Jiului
Consilierii PSD Petrila au acţionat constant pentru a apăra interesele cetăţenilor şi ale oraşului nostru.
Sunt bine cunoscute luările de poziţie avute în toate şedinţele de consiliu prin care am respins acele proiecte de hotărâre prin care primarul urmăreşte satisfacerea unor obligaţii electorale sau de altă natură şi care contravin grosolan intereselor oraşului.
Primarul, în nota obişnuită deja, de minciună şi ipocrizie (una zice, alta face), iniţiază proiecte de hotărâri, iar dacă este luat la întrebări, nu mai recunoaşte.
Vă anexăm proiectul de hotărâre prin care propune vânzarea sălii de sport, proiect pe care consilierii PSD l-au respins de mai multe ori şi apoi am văzut cum minte cu neruşinare în ziarul dumneavoastră, cum că nu doreşte acest lucru.
În ultima şedinţă de consiliu a afirmat deschis că va introduce acest proiect de vânzare până când ne vom plictisi şi vom vota. Noi spunem cetăţenilor că nu vom fi de acord cu vânzarea sălii de sport niciodată şi arătăm că spaţiile de sub această sală au fost vândute de primarul Păducel, care se pare că devenise brusc proprietar, cum de altfel deţine şi alte locaţii din oraş în proprietate.
Noi nu ne-am legat de salariile din primărie, dar nu suntem de acord cu organigrama prea stufoasă a primăriei şi care a devenit insuportabilă pentru bugetul local.
Ne-am opus, de asemenea, vânzării “en-gros” a terenurilor publice şi am solicitat ca pentru fiecare caz în parte să se întocmească proiect de hotărâre, urmând să judecăm în cunoştinţă de cauză.
Nu vom împărtăşi niciodată modalităţile prin care primarul vrea să înstrăineze tot ce este public în Petrila (ce a mai rămas...).
Modul în care vă asociaţi cu persoane care vă sunt obediente este degradant în opinia noastră, dar oricum starea în care aţi adus oraşul Petrila este mai mult decât dezastruoasă.
Petrila şi oamenii săi nu merită o astfel de soartă, domnule “primar”.
Democraţia nu e uşoară, domnule “primar”, ştim că vă place mai mult procedura prin care puteţi lua decizii de unul singur, dar vă cerem public să respectaţi interesele tuturor cetăţenilor şi să nu dictaţi modul cum trebuie să se voteze în consiliul local, iar minciuna şi dezinformarea pe care o practicaţi nu o mai crede nimeni.
Grupul de consilierilor PSD Petrila
Comentarii articol (0 )Nu exista niciun comentariu.
Adauga comentariu
Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.
Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre. Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul Bannere şi mesh-uri publicitare - click pentru a comanda online! Flyere, pliante, broşuri, afişe, cărţi de vizită, mape, formulare... Cataloage promoţionale 2024 Plăcuţe şi indicatoare pentru case, blocuri, sedii Rame click - comandă online! Panou decorativ pentru interior sau exterior – tu alegi designul! Steaguri publicitare - click pentru a comanda! Stâlpi pentru delimitare (opritori, de ghidare) - comandă online! Cataloage promoţionale 2024 Alege să o susții! Bannere şi mesh-uri publicitare - click pentru a comanda online! Newsletter
|