28.10.2009,  11:14:38 | 0 comentarii | 427 vizualizari
Fotbal, Liga a IV-a Hunedoara Uricaniul spre vârf, Petroşaniul spre prăpastie...
de Genu TUȚU
Etapa a 10-a a adus o neprezentare, a studenţilor petroşeneni la Hunedoara. Nu e de bine... l Minerul Uricani caută sfere tot mai înalte, atingând poziţia a 2-a l Au învins Băcia nu fără emoţii, după golul lui Voina (min. 3) a urmat 1-1 (min. 30), apoi golul victoriei semnat de Filipescu (min. 50) l Emoţii au avut şi vulcănenii lui Szoradi, în minutul 10 fiind 0-1 l Au urmat apoi momentele Miculescu, cu două goluri hotărâtoare în minutele 35 şi 78 l În schimb, Aninoasa şi Petrila s-au distrat cu adversarii lor, Metalul Crişcior, respectiv Victoria Călan l La Aninoasa, scor 4-1 (la pauză 3-0), D. Belei – 2 goluri, Stanci şi Gabi Trestian, se poate spune, „gaşca nebună” şi-a revenit l Inter Petrila, o surpriză plăcută, cu un sec 7-2 (goluri Cazacu – 2, Brânzea, R. Belei, Androne, Fl. Dobre, Ciocan) în dauna Călanului

Golgeteri
9 goluri: Brânzea - Inter Petrila
7 goluri: Uruci - Agrocompany Băcia
6 goluri: Balint - Minerul Uricani
5 goluri: Leahă - Zarandul Crişcior, Teglă - Dacicus Orăştie, Hui - Mureşul Brănişca, Miculescu - CS Vulcan, D. Belei - Minerul Aninoasa, Vălăşutean - Aurel Certej