07.02.2023,  18:54:24 | 0 comentarii | 493 vizualizari
Petrila Un minor a violat alt minor. Victima - 7 ani. Violatorul - 15 ani!
de Corneliu BRAN

Multe se mai întâmplă și multe mai poți auzi în ziua de azi. Să auzi și să nu crezi, zilele trecute un băiețel în vârstă de șapte ani, din Petrila, a fost violat de un alt minor, mai mare cu 8 ani!
Cel suspectat că l-ar fi agresat sexual pe copil este un băiat tot din Petrila, în vârstă de 15 ani, care a fost reținut de polițiști. În urmă cu câteva zile, fapta odioasă s-a petrecut în locuința copilului de șapte ani, în timp ce adolescentul se afla în vizită. Mama copilului susține că, la un moment dat, a plecat la un magazin din cartier pentru a face cumpărături, iar în acest interval de timp s-ar fi petrecut agresiunea.
Când a aflat, mama micuțului a anunțat poliția, care a demarat imediat cercetări, prezumtivul autor fiind prins.
„În data de 5 februarie, Poliția orașului Petrila a fost sesizată de o femeie din localitate cu privire la faptul că fiul acesteia, în vârstă de 7 ani, ar fi fost violat de un alt minor, în vârstă de 15 ani, din Petrila, care se afla în vizită, în locuinţa femeii. În urma verificărilor efectuate, poliţiştii au stabilit faptul că, la data de 04 februarie 2023, în timp ce minorul în vârstă de 7 ani se afla la domiciliul său, împreună cu mama sa, au fost vizitați de minorul de 15 ani, aceștia fiind prieteni. La un moment dat, mama minorului în vârstă de 7 ani s-a deplasat la un magazin din cartier, pentru a face cumpărături, timp în care minorul în vârstă de 15 ani ar fi comis infracţiunea reclamată, după care l-ar fi amenințat pe minorul în vârstă de 7 ani să nu spună nimănui cele întâmplate”, a informat Inspectoratul de Poliție al Județului (IPJ) Hunedoara.
Poliţiştii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de viol şi au luat măsura preventivă a reţinerii faţă de minorul în vârstă de 15 ani. În cursul zilei de luni, 6 februarie, violatorul a fost prezentat magistraţilor Judecătoriei Petroșani, care au emis, faţă de acesta, mandat de arestare preventivă pentru o perioadă de 20 de zile.


Comentarii articol (0 )

Nu exista niciun comentariu.

Adauga comentariu
  Numele tau:


  Comentariul tau:


  C창t fac 2 ori 6  ?  


   DISCLAIMER
   Atentie! Postati pe propria raspundere!
   Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii


Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.




Îți dorești o presă liberă și independentă? Alege să o susții!

Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre.

Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul
Ziarul Vaii Jiului SRL. 
CONT LEI: RO94BTRL02201202K91883XX, 
deschis la Banca Transilvania.

Payments through Paypal




_____
Administrare pagină de Facebook pentru persoane publice
_____
Bannere şi mesh-uri publicitare - click pentru a comanda online!

_____
Administrare pagină de Facebook pentru afaceri
_____
Flyere, pliante, broşuri, afişe, cărţi de vizită, mape, formulare...
_____
Catalog promoţionale 2022
_____
Plăcuţe şi indicatoare pentru case, blocuri, sedii
_____
Rame click - comandă online!
_____
Panou decorativ pentru interior sau exterior – tu alegi designul!
_____
Steaguri publicitare - click pentru a comanda!
_____
Stâlpi pentru delimitare (opritori, de ghidare) - comandă online!




_____
Catalog promoţionale 2022


Îți dorești o presă liberă și independentă?
Alege să o susții!
_____
Bannere şi mesh-uri publicitare - click pentru a comanda online!
Promovare
Publicitate
Newsletter