|
.
30.08.2023, 15:04:29 | 0 comentarii | 587 vizualizari
Rugby. Departe de Știința
Articole de acelasi autor
de Loredana JUGLEA
Alexandru Lupu, antrenorul de care Știința s-a despărțit a fost marcat de ruptura dintre el și clubul său de suflet și spune că nu îl mai interesează rezultatele echipei. Întrebat fiind cum i se pare că arată echipa după plecarea sa, reputatul antrenor a spus. „Nu vreau să mai aud vreodată. Am scris motivul. Spun că am plecat, dar de fapt m-au pus antrenor la juniori să mă umilească. M-au înlocuit cu șoferul de la autocar, care avea carnet de antrenor”, a fost reacția antrenorului. Unul dintre administratorii paginii de Facebook a echipei a punctat: „Ca unul care a creat această pagină, îmi permit o completare. Istoria nu se scrie în stil PCR… Atunci când întorci o filă, fair-play, că așa e în rugby, trebuie să le mulțumești celor care au pus umărul, și nu să ștergi cu buretele. O nouă strategie înseamnă un pas înainte, nu cel puțin doi în spate! Mulțumim Dandu Lupu! De fapt, ție ne va fi greu să îți mulțumim pentru nopțile nedormite; miile de kilometri parcurși; zbuciumul continuu pentru binele echipei; că ne-am bătut cu tot DNS-ul, LNR-ul, și am rămas o echipă respectată; că ne-am atârnat de atâtea ori la gât medalii, la care poate nu mai speram. Știința e datoare cu un singur lucru: ca rugbyul să nu moară în Valea Jiului”, a fost mesajul postat pe pagina de socializare. Comentarii articol (0 )Nu exista niciun comentariu.
Adauga comentariu
Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.
Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre. Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul |



