|
.
02.11.2025, 11:08:59 | 0 comentarii | 797 vizualizari
Vasile Scurtu: „Nu meritam să pierdem”
Articole de acelasi autor
de Loredana JUGLEA
A fost derbi cu năbădăi sub Cetate. La Deva, în Liga 4, s-au întâlnit echipele de podium, CSM Deva și Minerul Uricani. A fost un meci aprins, cu răsturnări de situație. „Am condus noi cu 1-0, 1-1 la pauză, iar în minutul 90 gazdele au egalat după un offside de doi metri. Au marcat dintr-un penalty corect, dar până la penalty a fost offside. Am jucat foarte bine, iar un rezultat de egalitate ar fi fost echitabil. Este al doilea meci în care suntem defavorizați. Îmi felicit echipa mea, care a jucat foarte bine, a ținut piept liderului de la egal la egal. Meritam să nu pierdem. Am pierdut pe mâna unui tușier care arbitrează la copii Under 19, centralul Anca a fost impecabil! Uite că noi le ținem piept celor de la Deva.”, a spus președintele echipei din Uricani, Vasile Scurtu. Astfel, partida de la Deva s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru gazde. Comentarii articol (0 )Nu exista niciun comentariu.
Adauga comentariu
Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.
Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre. Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul |



