|
.
29.10.2011, 12:51:57 | 0 comentarii | 768 vizualizari
Petroşani. Restricţii de circulaţie pe perioada verii
Articole de acelasi autor
de Alina PIPAN
Cine n-are role, să-şi cumpere. Numai aşa va mai putea circula pe Bulevardul 1 Decembrie 1918, pe porţiunea Hotel Petroşani – Biserica Reformată, strada General Dragalina. Pe acest tronson, Primăria municipiului Petroşani impune o restricţie de circulaţie pe perioada verii. Din mai până în septembrie. Restricţia va fi impusă numai duminica şi este fundamentată de nevoia cetăţenilor de mişcare. Pe această porţiune, de la ora 10:00 dimineaţa până seara la ora 7:00, pot circula doar bicicliştii, cei cu role sau skateboard-uri. Este interzisă pătrunderea participanţilor la trafic cu alte vehicule motorizate. Devierea se va face pe strada Carpaţi, prin Dimitrov, sau pe strada 22 Decembrie, prin spatele magazinelor din zona Hermes. Șoferii trebuie ca, măcar o dată pe săptămână, să ia sub roţi câteva gropi de pe aceste artere secundare, pe unde se prevede devierea circulaţiei. Pe de altă parte, bicicliştii şi rolerii se pot bucura de o fâşie de asfalt impecabil. Măcar pentru o zi. Comentarii articol (0 )Nu exista niciun comentariu.
Adauga comentariu
Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.
Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre. Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul |



