06.11.2011,  11:46:11 | 0 comentarii | 795 vizualizari
Inaugurare cu fast la Vulcan


de Ziarul Vaii Jiului

Zi importantă pentru municipiul Vulcan. Aproape toţi şefii de poliţie din Valea Jiului, reprezentanţii administraţiei locale de aici şi de la Petroşani, prefectul judeţului, Gabriel Samoilescu, şi inspectorul şef IPJ Hunedoara, Liviu Dumitru, cu toţii au luat parte ieri la inaugurarea ghişeului de eliberare a cazierelor judiciare din cadrul Poliţiei municipiului Vulcan.  “Consider că odată cu deschiderea acestui ghişeu la Poliţia Vulcan, relaţiile dintre lucrătorii Poliţiei şi cetăţeni se vor îmbunătăţi. Intrăm, aşadar, într-o stare de normalitate” ne-a declarat inspectorul şef Liviu Dumitru, şeful IPJ  Hunedoara. De acest serviciu se vor folosi toţi cetăţenii din vestul Văii, iar primii trei oameni care şi-au solicitat cazierele aici au fost prefectul Gabriel Samoilescu, primarul Gheorghe Ile şi viceprimarul Angela Stoica. “Mă bucur să văd că într-adevăr s-a făcut ceva şi nu a rămas doar la stadiul de intenţie. Prin această inaugurare, poliţia este mai aproape de cetăţeni, iar comunicarea va fi mai bună.  Oamenii din vestul Văii nu vor mai trebui să piardă timp cu drumul până la Deva şi sunt convins că, începând de astăzi, mulţi cetăţeni vor face uz de acest nou serviciu. Primul am fost chiar eu”, a declarat Gabriel Samoilescu, prefectul judeţul Hunedoara. “Sunt extrem de emoţionat să particip la această inaugurare  şi să văd că şi vestul Văii Jiului este băgat în seamă. Acesta este un nou început pentru toţi cetăţenii, nu doar cei din Vulcan, care începând de astăzi vor fi scutiţi de multe cheltuieli”, a afirmat Gheorghe Ile, primar Vulcan.

 


Comentarii articol (0 )

Nu exista niciun comentariu.

Adauga comentariu
  Numele tau:


  Comentariul tau:


  C창t fac 8 ori 9  ?  


   DISCLAIMER
   Atentie! Postati pe propria raspundere!
   Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii


Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.




Îți dorești o presă liberă și independentă? Alege să o susții!

Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre.

Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul
Ziarul Vaii Jiului SRL. 
CONT LEI: RO94BTRL02201202K91883XX, 
deschis la Banca Transilvania.

Payments through Paypal




- - -

- - -

- - -

- - -

- - -
- - -
- - -
- - -
- - -








Îți dorești o presă liberă și independentă?
Alege să o susții!
Promovare
Publicitate
Newsletter