19.08.2020,  23:24:54 | 0 comentarii | 1438 vizualizari GALERIE:     FOTO    
Vulcan / Viceprimarul Pompiliu Barbu, receptiv la problemele semnalate de presă


de Gheorghe OLTEANU

În răstimpul de o lună și ceva cât n-am mai dat pe acolo, s-a făcut foarte mult la clădirea noii grădinițe din Coroeștiul Vulcanului. Grădinița cu Program Normal nr.4, cum figurează ea în documentația întocmită atunci când i s-a început construcția.

 

Meseriașii moroșeni

au ridicat zidăria interioară, au terminat-o și pe cea exterioară, tencuită, iar echipa venită special pentru asta a montat ferestrele și ușile termopan. Electricienii au făcut ceea ce ține de ei, astfel încât, privind pe dinafară, ai zice că mai totul e gata. M-am uitat pe fereastră și am constatat că mai e, totuși, ceva de lucru în interior. Numai că, de ceva vreme, lucrul a fost întrerupt. Ceea ce s-a mai întâmplat și explicat, ulterior, prin aceea că firma de construcții din Sighetul Marmației a trebuit să-și concentreze forța de muncă spre lucrări care necesită urgență.

 

Viceprimarul Pompiliu Barbu

ține personal legătura cu reprezentanții constructorilor și a primit asigurări că muncitorii vor reveni în curând, pentru a termina ceea ce mai e de făcut. Mai este, însă, o problemă. Pe moment, obiectivul de investiții al cărui beneficiar este Primăria municipiului Vulcan a rămas fără pază. Asigurarea pazei cade în sarcina constructorului, numai că, la plecare, acesta nu a luat măsurile necesare. Ca atare, tot primăria va trebui să aibă grijă de asta.

 

Încă un amănunt.

Lucrările la clădirea grădiniței nu sunt finalizate, e adevărat, dar, în nici un caz, mizeriile pe care constructorii le-au lăsat pe lângă ea nu-și au locul. Mai ales cele îngrămădite în fața apartamentului de la parterul blocului alăturat, locuit de o bătrânică neputincioasă. I-am zis și despre asta viceprimarului Pompiliu Barbu, candidatul PSD la funcția de primar al municipiului Vulcan, iar promisiunea lui a fost fermă. Va trimite pe cineva la fața locului și problema se va rezolva. Lucru pe care, cunoscându-l pe vice de când eram copii, neîndoielnic că el nu-l va uita.


Comentarii articol (0 )

Nu exista niciun comentariu.

Adauga comentariu
  Numele tau:


  Comentariul tau:


  C창t fac 10 ori 2  ?  


   DISCLAIMER
   Atentie! Postati pe propria raspundere!
   Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii


Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.




Îți dorești o presă liberă și independentă? Alege să o susții!

Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre.

Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul
Ziarul Vaii Jiului SRL. 
CONT LEI: RO94BTRL02201202K91883XX, 
deschis la Banca Transilvania.

Payments through Paypal





- - -
Bannere şi mesh-uri publicitare - click pentru a comanda online!

_____
Flyere, pliante, broşuri, afişe, cărţi de vizită, mape, formulare...
_____
Cataloage promoţionale 2024
_____
Plăcuţe şi indicatoare pentru case, blocuri, sedii
_____
Rame click - comandă online!
_____
Panou decorativ pentru interior sau exterior – tu alegi designul!
_____
Steaguri publicitare - click pentru a comanda!
_____
Stâlpi pentru delimitare (opritori, de ghidare) - comandă online!






_____
Cataloage promoţionale 2024


Îți dorești o presă liberă și independentă?
Alege să o susții!
_____
Bannere şi mesh-uri publicitare - click pentru a comanda online!
Promovare
Publicitate
Newsletter