|
.
29.10.2011, 12:25:19 | 0 comentarii | 750 vizualizari
Pentru petrileni / Salvarea vine de la Consiliul local Petroşani
Articole de acelasi autor
de Marian BOBOC
Consilierii petroşeneni au fost de acord cu înfiinţarea unui Centru de sănătate multifuncţional în oraşul Petrila. Mai exact chiar unde a funcţionat Spitalul de Boli Cronice Petrila. Întrucât noul centru se va afla în structura Spitalului de Urgenţă Petroşani, nu va avea personalitate juridică. În nota de fundamentare a proiectului de hotărâre votat, primarul Tiberiu Iacob-Ridzi reaminteşte: “Centrele de sănătate multifuncţionale pot avea în structură: cabinete de specialitate; între 5 şi 20 de paturi de spitalizare de zi; un punct de lucru al unităţii de primire a urgenţelor sau al compartimentului de primiri urgenţe din structura spitalului, după caz; un laborator de analize medicale şi/ sau un laborator de radiologie şi imagistică medicală”. Comentarii articol (0 )Nu exista niciun comentariu.
Adauga comentariu
Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.
Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre. Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul |



